Jak správně používat deodorant?

Naposledy aktualizováno: 20.09.2022

Aby deodorant správně fungoval, tak je zapotřebí jej správně také používat.

Jak se deodorant správně používá?

Po nanesení deodorantu se hned neoblékejte, ale vyčkejte až přípravek oschne. Předejdete tak setření ochranné vrstvy oblečením a vyhnete se jeho ušpinění. Dále platí, že byste neměli nanášet deodorant na čerstvě oholené podpaží. Kůže je podrážděná a není dobré ji zatěžovat dalšími přípravky.

Deodoranty se používají především v podpaží, ale také v tříslech, na nohou či na intimních partiích.

TOP Deodoranty pro ženy

Jak používat deodorant krystal?

Deodorant krystal můžeme najít v několika podobách (kulička, sprej nebo tuhý) a jeho konzistenci odpovídá také jeho způsob aplikace.

Nejlepší doba pro aplikaci deodorantu je hned po sprchování nebo koupání, kdy máte podpaží čerstvě umyté a ještě mírně vlhké. Na začátku vás může zklamat jeho menší účinnost. Je ale potřeba brát na vědomí fakt, že pokožka si na tento typ deodorantu musí déle zvykat a potom by měl fungovat parádně.

TOP Krystal deodoranty

Jak používat tuhý deodorant?

Tuhý deodorant se aplikuje na suchou pokožku. Tuhé deodoranty je nutné při aplikaci nechat na pokožce přitisknutý několik vteřin. Nestačí tedy jen potřít, jak je tomu třeba u kuličkového deodorantu. Tuhý deodorant totiž působením tělesného tepla lehce povolí a bude se lépe aplikovat. Při aplikaci je také vhodné vyvíjet na tuhý deodorant jemný tlak. Pro správnou aplikaci stačí jen malé množství deodorantu.

TOP Tuhé deodoranty

Jak často deodorant používat?

Účinek deodorantu je krátkodobý, proto jej v případě potřeby můžete použít několikrát během dne. Intenzita použití deodorant závisí na tom, jak moc se potíte a také na samotné produktu. Najděte si tak svůj oblíbený deodorant a u něj si otestujte jeho funkčnost na vašem těle.

Obecně se doporučuje používat deodorant minimálně jednou denně, pokud budete ten den ve společnosti ostatních lidí a nechcete je obtěžovat vaším tělesným zápachem.

Má smysl používat deodorant na noc?

Obecně se nedoporučuje používat deodorant na noc. Intenzita pocení je během noci zpravidla významně nižší než během dne. Během noci je lepší nechat pokožku v podpaží odpočinout, protože jakkoli jsou deodoranty zpravidla nezávadné, tak všeho moc škodí. Občasné používání deodorantu před spaním však není škodlivé.

TOP Deodoranty pro muže

Jak deodorant funguje?

Úkolem deodorantu je zamezit vašemu potu, aby zapáchal. Váš pot ve skutečnosti není cítit, ale teprve když se smísí s bakteriemi na vaší pokožce, tak uvolní zápach. A právě v podpaží jsou tisíce chloupků, které společně zadržují pot a bakterie, čímž vzniká nepopulární zápach.

Deodoranty obsahují účinné látky jejichž cílem je vytvořit prostředí vašeho podpaží příliš kyselé či slané tak, aby se zamezilo kvašení bakterií. Deodoranty mohou obsahovat také antimikrobiální látky, které brání růstu bakterií v podpaží. Kromě těchto složek obsahují některé deodoranty také sladce vonící sloučeniny, které se snaží tělesný zápach přebít.

Deodorant tak nezabrání vašemu pocení, ale pomáhá zabránit nepříjemnému zápachu pomocí boje proti bakteriím v oblasti podpaží.

Důvěryhodné zdroje:

[1] BBC: How does deodorant works

Autor: Richard BB