Jak správně pečovat o zralou pleť?

Nevíme, jak zastavit čas, ale můžeme vám pomoci oklamat kamery a zrcadla, abyste si mysleli, že jste mladší, protože pokud se staráte o svou pleť správně, tak můžete dodat vaší pleti atraktivní vzhled v každém věku.

Pokud máte již zralou pleť, je důležité mít přehled o tom, co jí prospívá a co naopak ubližuje. Zde je návod, jak správně pečovat o zralou pleť.

Pravidelné čištění

Nezáleží na tom, jak stará je vaše pleť, je důležité ji čistit každý den. Důležité je, abyste používali správný produkt pro čištění, který bude odpovídat potřebám vaší pleti. Doporučuje se používat lehké produkty, které nejsou agresivní.

Produkty na čištění pleti

Používejte hydratační krémy

Při pečování o zralou pleť je velmi důležité používat hydratační krémy, protože pleť může být suchá. S věkem totiž ubývá kožního mazu. To sice znamená menší pravděpodobnost vzniku akné, ale také snadnější vysušování pleti. Jednou z hlavních příčin vzniku jemných vrásek je nedostatečná hydratace pleti. Hydratační krém by měl být aplikován po každém čištění.

Hydratační krémy na obličej

Používejte krém na opalování

Je důležité, abyste používali oplaovací krém, zejména pokud trávíte hodně času venku. Doporučuje se používat krém s SPF 30 nebo vyšším faktorem, abyste chránili pleť před poškozením způsobeným slunečním zářením.

Slunce je zodpovědné za opravdu hodně viditelných známek stárnutí vaší pleti. Sluneční UV paprsky totiž rozkládají kolagen a způsobují abnormality v elastinu, což vede ke ztenčení kůže a tvorbě vrásek.

Opalovací krémy na obličej

Vyhněte se dráždivým produktům

Je důležité se vyhnout produktům, které mohou dráždit pokožku. Pro někoho to mohou být produkty s alkoholem nebo produkty s parfemací. Pokud vám některý z produktů na pleť nesedí, snažte se najít příčinu v jejich složení.

Důvěryhodné zdroje

  1. Healthline: 6 Anti-Aging Tips That’ll Transform Your Beauty Routine

Tento článek napsal