Jak správně pečovat o suché vlasy?

Zdravé a hebké vlasy jsou korunou krásy. S nedostatečnou hydratací však ztrácejí lesk. Poradíme vám, jak správně pečovat o suché vlasy.

Proč máme suché vlasy?

Suché vlasy nejsou nijak neobvyklým problémem a trápí velkou část populace. S těmito potížemi se běžně potýkáme zejména po letní dovolené, kdy naši hřívu neustále vystavujeme slunečnímu žáru, nebo v zimě, kdy ji naopak spaluje mráz. Pokud ale kromě těchto sezónních výkyvů začnete pociťovat hrubost vlasů častěji, a kromě toho třeba i suchou pokožku na hlavě, která způsobuje nepříjemné svědění, je na čase zamyslet se nad příčinou.

Suché vlasy může způsobit několik příčin. Nejčastější příčiny vznikají už u mytí vlasů. Příliš časté mytí pokožku hlavy zbavuje přirozeného mazu a také hodně horká voda vlasům nesvědčí. Ani vynechání masáže hlavy není dobré, protože podporuje krevní cirkulaci a potřebnou produkci mazu.

Časté česání může narušit pokožku na hlavě, což má přímý vliv i na kondici vlasů. Je proto třeba opatrnosti a používat kvalitní kartáče a hřebeny, ideálně z přírodních materiálů. 

Vlasy byste také neměli upravovat za pomocí tepla bez náležité ochrany, jinak je můžete poškodit i vysušit. Vlasy také mohou mít sklon k tomu být suché i z genetických důvodů nebo vlivů prostředí, což poznáte i podle vyšší poréznosti.

Jak úspěšně bojovat se suchými vlasy?

Jakmile správně určíte příčinu vašich suchých vlasů, můžete se věnovat jejich obnově pomocí vhodné péče. K suchým vlasům byste měli přistupovat co nejcitlivěji, takže je dobré se vyhnout nadbytečné chemii včetně barvení a zvážit nutnost pokaždé foukat vlasy fénem. Myslete také na to, že je lepší oplachovat vlasy spíše studenější vodou.

Hydrataci vlasů můžeme podpořit i zvýšením příjmu tekutin, zdravými tuky a obecně vyváženým jídelníčkem. A pokud je vaše hříva opravdu viditelně poškozena, je na čase zařadit do péče i šampon na suché vlasy neboli šampon na suchou pokožku a další vyživující přípravky.

Přípravky péče je potřeba vybírat s ohledem na stav vlasů, všechny by proto měly být zaměřené na suché vlasy. Šampón a kondicionér byste měli vybírat spolu tak, aby se působící látky vzájemně podporovaly (nejjednodušší je zvolit výrobky z jedné řady). 

Je-li pokožka hlavy mastná a konce vlasů suché, což je častý problém, musíte ale zvolit šampon pro mastnou pokožku a hydrataci vlasů zajistit pomocí kondicionéru.

Pokud je pro vás fén nezbytným pomocníkem pro sušení vlasů, tak rozhodně doporučujeme investovat do fénu, který disponuje pokročilou regulací teploty, včetně možností studeného vzduchu. Investice do takového fénu však rozhodně není levná. Proto se určitě může hodit slevový kupón

Šampon však není jenom o vlasech, ale i o pokožce hlavy. Ovlivnit krásu vašich vlasů můžete kromě šamponu či kondicionéru také doplňky stravy. Podívejte se, jak vybrat doplňky stravy na vlasy.

Jak pomáhá šampon na suché vlasy?

Nedílnou součástí správné péče o korunu krásy je i vlasová kosmetika. Pokud vás trápí dehydratace a unavený vzhled, výborným pomocníkem se může šampon na suché vlasy. Jeho složení je navrženo tak, že účinné obnovuje vlasové vlákno a jeho přirozenou strukturu. Vyživující látky v takovém přípravku dopřávají regeneraci všem buňkám ve vlasové kůře, jejichž navrácený pružnost a síla se odrazí na celkovém vzhledu kadeří.

Pro přirozený a zdravý vzhled vlasů je důležité především důkladné mytí. Nebojte se šampon na suché vlasy aplikovat třeba i dvakrát. Budete mít jistotu, že vaše hříva je hloubkově vyčištěna a zbavena přebytečného mazu, který se na oslnivém lesku rozhodně nepodílí.

Kromě šamponu je vhodné do běžné péče o suché vlasy zařadit i kondicionér nebo vyživující masku pro ještě intenzivnější hydrataci.

TOP Šampony na suché vlasy

Jak pomáhá kondicionér na suché vlasy?

Použití kondicionéru je tak klíčovým krokem, protože zatímco šampon vlasy umyje, otevře přitom vlasovou kutikulu. Kondicionér vlas uzavírá a dodává potřebnou vlhkost a živiny. Na rozdíl od šamponu se nanáší jen do délek vlasů (nepatří na pokožku hlavy).

Naneste menší množství do délek vlasů tak, že jej do vlasů jemně vetřete. Aby správně působil, je potřeba jej ve vlasech nechat několik minut. Důležité je kondicionér důkladně vypláchnout. Ponechání zbytků ve vlasech je ke škodě, vlasy mohou být zplihlé, matné a působit jako mastné a neumyté.

TOP Kondicionéry na suché vlasy

Tento článek napsal