Jak správně pečovat o citlivou pleť?

Citlivá pleť může být náročná na péči, ale s několika jednoduchými kroky můžete udržet pleť zdravou a hezkou. Následující tipy vám pomohou vytvořit účinný režim péče o citlivou pleť.

Pravidelně čistěte pleť

Ideální čisticí prostředek na ciltivý obličej je takový, který udržuje přirozenou vlhkost pleti, odstraňuje nečistoty, případně make-up, přebytečnou mastnotu a zároveň pleť nevysušuje. Zároveň to však s čištěním obličeje nepřehánějte, protože časté čistění může vést k vysušení a podráždění. Čištění obličeje jednou ráno a jednou večer by mělo bohatě stačit. Snažte se používat jemné produkty, které jsou speciálně navrženy pro citlivou pleť.

Produkty na čištění citlivé pleti

Udržujte pleť hydratovanou

Kromě toho, že hydratační krémy pomáhají pleť zjemnit a vyhladit, mohou také obnovit přirozenou hydratační bariéru pleti. Hledejte jemný hydratační krém pro citlivou pleť, který neobsahuje zbytečné (a potenciálně dráždivé) složky, jako je parfemace.

Hydratační krémy na citlivou pleť

Chraňte pleť před sluncem

Bylo prokázáno, že pravidelné používání opalovacího krému na obličej citlivé pokožce aktivně pomáhá. Vyberte si denní hydratační krém s ochranným faktorem SPF, abyste snížili pravděpodobnost akutního vystavení UV záření, které by mohlo ovlivnit celkové zdraví vaší pokožky (i když jste v interiéru).

Opalovací krémy na obličej

Vyhněte se nešetrnému peelingu

Pravidelný peeling pomáhá hloubkově čistit pleť, odstraňovat z ní dráždivé látky, nečistoty a škodliviny, takže je to dobrý postup. Exfoliace má navíc tu výhodu, že odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje obnovu pokožky, takže pleť vypadá zdravěji. Ne všechny peelingy na obličej jsou však stejné. Když hledáte exfoliační přípravek, ujistěte se, že používáte takový, který je speciálně určen pro citlivou pleť.

Peeling na citlivou pleť

Vyhněte se negativním vlivům

Snažte se omezovat napříkla stres. Stres může způsobit zhoršení citlivé pleti. Snažte se tak relaxovat a najít si čas na sebe.Senzitivní pokožka je podle definice negativní reakce pokožky na určité spouštěče. Dále věnujte pozornost tomu, co by mohlo způsobit zhoršení vaší citlivé pokožky. Může to být nový parfém, určité složky (parfemace, alkohol) nebo třeba nevhodně zvolený make-up. Pochopení toho, co zhoršuje vaši citlivou pleť, vám pomůže ji snadněji zvládnout.

Důvěryhodné zdroje:

Cetaphil: 5 Tips for Taking Care of Sensitive Skin

Tento článek napsal