Jak správně pečovat o aknózní pleť?

Akné se může objevit na pokožce v jakémkoli věku. Jsou to zánětlivé vyrážky, které mohou být velmi bolestivé a nepříjemné. Správná péče o aknózní pleť je klíčová pro snížení zánětu, udržení pokožky zdravé a minimalizaci rizika vzniku jizev. V tomto článku se dozvíte, jak správně pečovat o aknózní pleť a jak vybrat tu správnou kosmetiku.

Čištěte pleť dvakrát denně

Čištění pokožky je velmi důležité, pokud trpíte akné. Používejte jemný čisticí prostředek, a pokud trpíte na vysušování pokožky, tak si vyberte čístící přípravek neobsahující alkohol a zbytečně nevysušuje pokožku. Doporučuje se používat čisticí prostředek ráno a večer.

Čištění aknózní pleti

Používejte tonikum

Použití toniku po čištění aknózní pletu pomáhá vyrovnat pH pokožky a zabraňuje nadměrné produkci mazu. Tonikum by mělo být opět jemné a zbytečně nevysušovat pokožku.

Pleťové tonikum na aknózní pleť

Hydratujte pleť

Používání hydratačního krému je velmi důležité pro udržení pokožky zdravé. Pokud použijete krém, který nevyhovuje vaší pokožce, může způsobit další zánětlivé vyrážky. Proto je důležité vybrat si krém, který je vhodný pro vaši pokožku.

Pleťový krém na aknózní pleť

Používejte peeling na obličej

Čištění pleti může odstranit přebytečný maz a nečistoty z vaší pokožky, ale je potřeba se také zbavit odumřelých kožních buňek, a to co nejšetrněji. Používejte peeling na obličej jednou týdně, aby nedocházelo k poškození pokožky.

Peeling na obličej

Chraňte pleť před sluncem

Sluneční záření může způsobit další zánětlivé vyrážky. Používejte dostatečný ochranný faktor, aby se pokožka chránila před slunečním zářením.

Bylo prokázáno, že pravidelné používání opalovacího krému na obličej pokožce aktivně pomáhá. Vyberte si denní hydratační krém s ochranným faktorem SPF, abyste snížili pravděpodobnost akutního vystavení UV záření, které by mohlo ovlivnit celkové zdraví vaší pokožky (i když jste v interiéru).

Opalovací krémy na obličej

Jak vybrat tu správnou kosmetiku

Při výběru kosmetiky na péči o aknózní pleť je důležité vybrat si produkty, které nebudou obsahovat silné chemické látky a alkohol, které by mohly vysušovat pokožku a zhoršovat zánětlivé vyrážky. Vyberte si kosmetiku, která je speciálně navržená pro aknózní pleť a která obsahuje přírodní ingredience.

Příčiny aknózní pleti

Akné se může objevit u každého, ale nejčastěji se vyskytuje u adolescentů. Je to způsobeno nadměrnou produkcí mazu v mazových žlázách, které jsou umístěny pod pokožkou. Pokud se maz hromadí pod pokožkou, vytváří se zánětlivá vyrážka. Nadměrná produkce mazu může být způsobena hormonálními změnami v těle, stresovými situacemi či špatnou stravou.

Důvěryhodné zdroje:

  1. Byrdie: The Complete Guide to Treating Acne-Prone Skin

Tento článek napsal