Jak efektivně zabránit vypadávání vlasů?

Chomáče na hřebenech, na polštářích, ve vaně, na oblečení, na zemi, zkrátka všude? Nevzhledné kouty a plešky? Toto jsou hlavní příznaky nadměrného padání vlasů a jestli alespoň jeden již nějakou dobu pozorujete, pravděpodobně něco není s vaší hřívou v pořádku. Vypadávání vlasů není nic neobvyklého a trápí velkou část populace. Ale pokud včas zjistíte příčinu, nemusíte zaznamenat takové ztráty.

Když si chcete zachovat svou korunu krásy a zpomalit nepříjemný proces jejího řídnutí, velmi efektivním pomocníkem se může stát i šampon proti padání vlasů. S Repekum se budete v široké nabídce na současném trhu lépe orientovat a vyberete ten nejlepší.

Lze proces řídnutí vlasů potlačit?

Pokud chceme s padáním vlasů něco dělat, je vhodné vycházet z pravděpodobných příčin – je jich celá řada. Genetika se moc ošálit nedá, ale dostatečným příjmem bílkovin, vitamínů a péčí o duševní zdraví, kdy předcházíme stresu, který se na vzhledu naší koruny krásy také velmi podepisuje, rozhodně nic nezkazíte. A pokud si žehlíte, fénujete, kulmujete vlasy, nebo je splétáte do pevných copů, zkuste to na chvíli omezit a nechte vaši hřívu odpočívat.

Pokud však fénování patří do vaší běžné rutiny a čas od času svůj fén použít potřebujete, tak zvažte investici do takového, který vám nabídne funkci studeného vzduchu. Nebo aspoň nabízí dostatečně variabilní množství  rychlostí a teplot, ať nemusíte vždy používat horký vzduch, ačkoli třeba jen dosušujete. Rozhodně si důkladně projděte ty nejlepší fény na vlasy ze srovnávacích testů.

V extrémních případech je možné zvážit i léčbu pomocí injekce krevní plazmy do vlasové pokožky, která ji prokrví a stimuluje činnost vlasové cibulky. Nejprve se však poraďte s dermatologem, který individuálně posoudí váš stav a navrhne vhodnou léčbu.

Ve většině případů však postačí dbát na prevenci a zahrnout do denní rutiny třeba i šampon proti padání vlasů.

Jaký má vliv šampon na hustotu hřívy?

Šampon proti vypadávání vlasů potlačuje tento jev především tím, že harmonizuje vlasovou pokožku tak, aby utvářela příznivé prostředí pro obnovu vlasového vlákna a jeho růst. Svým složením prodlužuje růstový cyklus a vlasy tak nepadají předčasně.

Klíčovou roli zde hrají blokátory DHT (dihydrotestosteronu), který stojí za nadměrnou ztrátou vlasů zejména u mužů. Tyto látky pronikají do pokožky během mytí a mohou tak zmírnit i projevy dědičného padání vlasů – alopecie.

Šampony na vypadávání vlasů jsou skvělé v tom, že je lze zařadit do každodenní hygieny, aniž bychom se museli obávat nežádoucích účinků. Stačí navlhčit vlasy standardním způsobem, jemně vmasírovat šampon, nechat působit pár minut a poté dokončit úpravu tak, jak jste zvyklí. Ideální je kombinace s kondicionérem a sérem podporující růst vlasů, pokud chcete výsledky ještě více podpořit. První změny budete pozorovat však nejdříve za několik týdnů až měsíců.

TOP Šampony proti vypadání vlasů

Proč nám padají vlasy?

Na úvod je třeba připomenout, že padání vlasů je zcela přirozený proces a pokud jich sem tam pár naleznete v umyvadle nebo na kartáči, rozhodně není žádný důvod k panice. Udává se, že denně přijdeme až o stovku vlasů, aniž bychom si toho všimli. Však také z celkového počtu i 200 tisíc vlasů, které můžeme na hlavě mít, je to jen jako kapka v moři. Proto si buďte jisti, že nadměrnou ztrátu od normálního obnovování vlákna určitě poznáte.

A to už se vyplatí zpozornět a zamyslet se nad možnými příčinami. Na padání vlasů trpí více muži, pro dědičnou citlivost vlasů na zvýšenou hladinu testosteronu v krvi, a proto se pánové mohou začít potýkat s plešatěním již ve velmi mladém věku. Oproti tomu ženy zaznamenávají velký úbytek vlasů v těhotenství a těsně po porodu, který v tomto období způsobují rozhozené hladiny hormonů.

Dalších důvodů k vypadávání vlasů je celá řada. Mezi ty nejčastější lze zařadit ještě nadbytek vitamínu A, oproti tomu nedostatek bílkovin, nadměrnou mechanickou zátěž vlasů jejich úpravou, nebo extrémní hubnutí, kdy lidskému organismu mohou chybět některé látky. Na vině bývá také dědičnost, stres a přibývající věk

Tento článek napsal