Jak efektivně na zdravé sprchování?

Po sprchování chceme být čistí, vonět či být hydratovaní nebo naopak chceme být zklidnění a uvolnění. 

Nechceme toho však během sprchování až moc?

Jak na každodenní hygienu?

Stejně jako u mnoha jiných věcí v životě, i při osobní hygieně platí, že záleží především na kvalitě, nikoliv kvantitě. Pokud budete dodržovat několik základních pravidel, nebude nutné se sprchovat tak často. Nezáleží totiž pouze na tom, že na sebe pustíme horkou vodu s mýdlem, ale i na tom, kolik času ve sprše strávíme nebo jakým partiím těla věnujeme zvýšenou pozornost.Voda by neměla být ani studená, ani horká – ideálně 40-43 stupňů Celsia. S mytím bychom měli začínat od dolních končetin, nezapomínat na záda a také na zdravotně nezávadný sprchový gel, který je zapotřebí z pokožky důkladně opláchnout.

Co mám do sprchy použít?

Bez ohledu na konzistenci je dobré u produktů, které tvoří pěnu, sledovat ve složení SLS a další ropné deriváty, které pokožku sice velmi dobře omyjí, ale také vysuší a mohou způsobit svědění a začervení. Stejně může vaše pokožka reagovat i na umělé parfemace.

Pro citlivou a suchou pokožku je tedy příhodnější sáhnout po hustějších konzistencích, tedy krémových přípravcích nebo po olejích. Některé sprchové pěny je možné využít i jako pěny na holení a často obsahují i pečující oleje. Tato kombinace ze sprchové pěny dělá skvělý dárek pro sestru.

Spolehlivou variantou je i klasické mýdlo, které se z pokožky zcela smyje. A díky jednoduššímu složení ji tolik nezatěžuje. Vybírejte i podle typu vaší pokožky. 

Nám se osvědčila kombinace používání tuhého mýdla a sprchového oleje. Ne však zároveň, ale střídat to.

Jednou týdně použít sprchový olej, párkrát do týdne mýdlo a párkrát se osprchovat jen vodou. To však nemusí fungovat každému. Proto věnujte pozornost své pokožce.

TOP Produkty pro sprchování

Jaké chyby děláme při sprchování?

Sprchování je běžný návyk, ke kterému jsme všichni byli vedeni již od útlého věku, a proto se můžeme domnívat, že víme, jak často se sprchovat a jakým způsobem. Stále se ale jedná o naše zdraví, a proto není na škodu si občas základní pravidla připomenout.Mezi nejčastější omyly ve sprše patří příliš horká voda, která rozšiřuje póry pokožky více, než je potřeba. Vyvarovat bychom se také měli sprchovým gelům s agresivním chemickým složením, nebo nadměrnému používání mycích hub a žínek, kdy kůži zbytečně dráždíme a zvyšuje se tak riziko různých infekcí.

Tento článek napsal