Jak efektivně na vrásky kolem očí?

Naposledy aktualizováno: 10.05.2022

Oční okolí je totiž na tvorbu vrásek hodně náchylné, a proto potřebuje pořádnou péči. Dostane ji s krémem přesně odpovídajícím potřebám vaší pleti a jeho správnou aplikací. Zjistěte, jak na to.

Proč vznikají vrásky kolem očí?

Oční okolí je na tvorbu vrásek extrémně náchylné. Je zatěžované náročnou mimikou očí a zároveň je tu kůže velmi slabá. Kůže na tváři je o dost tenčí než kůže na zbytku těla a ta okolo očí je dokonce desetkrát tenčí než na zbytku tváře. Proto se tu tak snadno vrásky vytvoří.

Kdy vznikají vrásky kolem očí?

Nejčastěji vznikají oční vrásky kolem 25 let, protože v té době v ní začíná významně ubývat přirozený kolagen.

K vráskám ale můžete mít genetické dispozice a mohou se proto objevit dřív. K jejich tvorbě přispívá i suchá pleť. Proto není chybou začít v takovém případě o pleť ve svém očním okolí pečovat už dřív, klidně už kolem 20 let. Čím dřív s touto péčí začnete, tím lépe. Samozřejmě krém pomůže v jakémkoli věku, důležitá je pravidelnost.

Co pomáhá proti vráskám kolem očí?

Významným pomocníkem v boji proti očním vráskám je speciální krém na oči.

Pleť okolo očí je nejen tenčí, ale má i menší póry. Proto jí nestačí běžný krém na tvář, ale potřebuje speciální krém na oči. Ten má menší molekuly, které jsou schopné proniknout dovnitř a pleť důkladně vyživit a hydratovat.

Jak oční krém proti vráskám zpomaluje projevy stárnutí?

Krém na oči proti vráskám umí pleti dodat všechno, co si není schopná zajistit sama. Kromě její křehké struktury má v sobě pleť okolo očí i méně mazových žláz, takže z ní i snadněji vyprchává vlhkost. Dostatečná hydratace je přitom zodpovědná za pružnost pleti, která tak lépe odolává nepříznivým vnějším vlivům i námaze ze smíchu, mračení i mnutí očí.

Na rozdíl od krémů na obličej má ten na oči koncentrovanější složení a obsahuje větší množství látek zaměřených na regeneraci, zvlhčení a udržení hydratace v pleti. Díky tomu pleť vypíná, stará se o vyhlazení vrásek a omezuje další znaky stárnutí.

Jak oční krém proti vráskám používat?

Krém na oči proti vráskám nejlépe funguje v kombinaci se správným způsobem nanášení. Je potřeba myslet na to, že tato oblast vyžaduje jemné zacházení. Toho nejlépe dosáhnete nanášením krému prsteníčkem (nejslabším prstem), se kterým nebudete mít takovou tendenci na pleť tlačit jako u ukazováčku.

Naneste menší množství krému na prst a pomocí něj udělejte pod očima malé tečky. Ty pak opatrně rozetřete směrem od vnitřního k vnějšímu koutku. Vyhněte se jeho nanesení k řasám a použití většího množství, které by mohlo způsobit podráždění nebo mílie. Počkejte 2 minuty, než se krém vstřebá, a pokračujte s aplikací vaší další obličejové péče a líčidel.

Stejně jako u ostatních pečujících produktů je důležité také to, jak často krém na oči proti vráskám používat. Pokud je vaše oční okolí suché, je vhodné nanášet krém ráno i večer. Při mastnější pokožce stačí použití jednou denně. Také je potřeba si řídit se i pokyny k vybranému krému.

TOP Oční krémy proti vráskám

Autor: Richard BB