Jak efektivně na růst vlasů?

Řídké nebo příliš krátké vlasy dokážou potrápit víc, než se může zdát.

Pokud patříte mezi ty, kterým nebyly naděleny přirozeně dlouhé a husté vlasy, tak dříve nebo později možná začnete zvažovat různé přípravky, jak jejich růst co nejvíce podpořit.Alfa-omegou je pravidelné stříhání a zdravý životní styl. Svému cíli můžete jít naproti i užíváním různých doplňků strany nebo používáním šamponu na růst vlasů.

Čím podpořit růst vlasů?

Správná výživa je důležitou součástí zdravého růstu vlasů. Živá část vlasu (kořínek) totiž získává živiny z krve. Růst vlasů podpoří zdravá strava obsahující ovoce, zeleninu, obiloviny a přiměřené množství tuků. Mezi konkrétní potraviny, které mohou podpořit zdravé vlasy, patří:

Ryby – obsahují esenciální omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny, vitamin B-12 a železo, které zabraňují vysušování pokožky hlavy a zabraňují matnému vzhledu vlasů.

Zelená zelenina – obsahuje velké množství vitaminu A a C, které pomáhají udržovat vlasy v dobrém stavu.

Luštěniny – jsou plné bílkovin, které podporují růst vlasů a pomáhají předcházet jejich slabosti a lámavosti.

Biotin – nedostatek biotinu může vést k lámavosti vlasů nebo jejich vypadávání. Celozrnné výrobky, játra, vaječný žloutek, sójová mouka a kvasnice obsahují biotin.

Ořechy – Jsou dobrým zdrojem selenu, který je důležitý pro zdravou pokožku hlavy. Některé ořechy obsahují také zinek. Ten pomáhá vlasy vyživovat a zabraňují jejich vypadávání.

Jak funguje šampon na růst vlasů?

Šampony na růst vlasů mají takové vlastnosti, díky kterým dokážou zastavit vypadávání vlasů, podpořit jejich růst, navíc jim dodávají živiny a přirozený lesk.

A to bez kvalitního složení určitě nepůjde. Šampony na růst vlasů se mimo jiné skládají z látek, které při pravidelném používání budou soustavně podporovat cirkulaci krve pod vlasovou pokožkou a proces obnovení vlasového vlákna, který je pro růst stěžejní.

Ideální je šampon na růst vlasů kombinovat s kondicionérem, maskami, zábaly a séry. Žádná pravidla zde neplatí. Šampon na růst vlasů můžete začít používat kdykoliv a čím déle, tím lépe – zkrátka dokud nedosáhnete požadovaných výsledků. Ty se však dostaví nejdříve za několik týdnů.

TOP šampony na růst vlasů

Jaké je tajemství růstu vlasů?

Vlasy jsou přirozenou součástí lidského těla jakožto jeden z pozůstatku ochlupení, které jsme převzali od našich předků. Jejich počet se odvíjí od několika různých faktorů, jako je třeba rasa, věk, nebo naše genetické předpoklady. Obecně se však udává, že dospělý člověk má na hlavě v průměru až 100 000 vlasů.

Stejně jako počet, i rychlost růstu vlasů závisí na mnoha okolnostech. Denně každý vlas povyroste o několik desetin milimetru a ve výsledku za měsíc asi o 1 centimetr. Rozhodně tedy nemá smysl denně zkoumat svou hřívu před zrcadlem – rozdíly jsou patrné spíše z dlouhodobého hlediska.

Jsou dlouhé vlasy samozřejmost nebo výsada?

Pokud toužíte po dlouhých vlasech, tak se samozřejmě nabízí zcela zapomenout na stříhání. Tudy cesta ale obvykle nevede a bez pravidelného zkracování vás roztřepené konečky tak či tak dovedou ke kadeřníkovi. Každé vlasy navíc mají svou jinou maximální délku i požadavky na péči – a jsme zase u té genetiky.

Tento článek napsal