Jak efektivně na kruhy pod očima?

Naposledy aktualizováno: 11.05.2022

Tmavé kruhy pod očima vytváří smutný a unavený dojem, kterým určitě nezaujmete. Odhalte příčiny kruhů pod očima i to, jak se jich zbavit.

Co pomáhá na kruhy pod očima?

Krémy na oči obecně mají větší koncentraci účinných látek a takové složení, které umí proniknout menšími póry v této oblasti. Na kruhy pod očima je potřeba používat speciální oční krém proti kruhům, protože ne všechny krémy na oči fungují stejně.

Kromě toho, že očnímu okolí poskytují nezbytnou hydrataci a pokožka je tak hladší a vypnutější, jí umí zajistit i další účinné látky. Ty dokáží pokožku posílit nebo i zesvětlit, díky čemuž jsou kruhy světlejší. Pokud kruhy pod očima doprovází nebo zhoršují pytle pod očima, účinné látky v krému je pomáhají odbourat.

Někdy trvá i půl roku, než se efekt očního krému proti kruhům naplno projeví. Počítejte proto s pravidelným a dlouhodobým používáním, které vaše oční okolí viditelně vylepší.

TOP Oční krémy na kruhy pod očima

Jaké existují alternativy očnímu krému?

Pokud jste milovníkem dobré kávy (včetně italské kávy) a doma vám zůstává kávová sedlina, tak ji můžete použít v boji proti kruhům pod očima. Kávová sedlina funguje na předpokladu, že obsah kofeinu v kávě pomáhá rozšiřovat cévy, které jsou jednou z příčin ke vzniku tmavých kruhů.

Jednoduchý recept pro domácí masku proti kruhům pod očima:

  1. Smíchejte půl lžičky kávové sedliny a půl lžičky olivového oleje.
  2. Přidejte pár kapek vody.
  3. Vše důkladně promíchejte. Měla by vám vzniknout konzistence pasty.
  4. Jemně vetřete pod oči, avšak pozor na samotné oči.
  5. Nechte působit 10 minut.
  6. Opláchněte vodou masku jemně otřete vlhkým hadříkem.

Co způsobuje kruhy pod očima?

Kůže kolem očí je nejtenčí na celém těle, a proto ztrácí vlhkost rychleji než na ostatních místech a je víc náchylná k vysoušení, dřívějším projevům stárnutí a známkám únavy. K těm nejvýraznějším patří kruhy pod očima.

Přestože by se mohlo zdát, že se objevují jen při nevyspání, ve skutečnosti je příčin spousta. Na prvním místě k nim přispívá oslabování kůže kvůli ztrátě kolagenu vlivem stárnutí. Pod křehčí kůží pak snadněji prosvítají drobné tmavé cévky vytvářející tmavé kruhy.

Samozřejmě je tak únava významným důvodem pro jejich vznik. K unaveným očím tělo přivádí víc krve, kde je spousta drobných žilek. Ty se zvětší, někdy se i poruší a kvůli drobnému úniku krve jsou ještě nápadnější.

K dalším významným příčinám patří celkově jemná kůže, na které jdou kruhy vidět víc. Větší tendence k nim mají i lidé s tmavší pokožkou a vystouplýma nebo opuchlýma očima, které vytváří stín. Přispívají k nim i některá onemocnění jako alergie nebo problémy se štítnou žlázou. Kruhy zhoršuje je i nezdravý životní styl, především kouření, a také vlivy počasí. Proto byste při pohybu venku neměli vynechat opalovací krém na obličej.

Důvěryhodné zdroje:

[1] Healthline: Does Coffee Have Any Benefits for Your Skin?

Autor: Richard BB