Jak efektivně na kruhy pod očima?

Tmavé kruhy pod očima vytváří smutný a unavený dojem, kterým určitě nezaujmete. Odhalte příčiny kruhů pod očima i to, jak se jich zbavit.

Co způsobuje kruhy pod očima?

Kůže kolem očí je nejtenčí na celém těle, a proto ztrácí vlhkost rychleji než na ostatních místech a je víc náchylná k vysoušení, dřívějším projevům stárnutí a známkám únavy. K těm nejvýraznějším patří kruhy pod očima.

Přestože by se mohlo zdát, že se objevují jen při nevyspání, ve skutečnosti je příčin spousta. Na prvním místě k nim přispívá oslabování kůže kvůli ztrátě kolagenu vlivem stárnutí. Pod křehčí kůží pak snadněji prosvítají drobné tmavé cévky vytvářející tmavé kruhy.

Samozřejmě je tak únava významným důvodem pro jejich vznik. K unaveným očím tělo přivádí víc krve, kde je spousta drobných žilek. Ty se zvětší, někdy se i poruší a kvůli drobnému úniku krve jsou ještě nápadnější.

K dalším významným příčinám patří celkově jemná kůže, na které jdou kruhy vidět víc. Větší tendence k nim mají i lidé s tmavší pokožkou a vystouplýma nebo opuchlýma očima, které vytváří stín. Přispívají k nim i některá onemocnění jako alergie nebo problémy se štítnou žlázou. Kruhy zhoršuje je i nezdravý životní styl, především kouření, a také vlivy počasí. Proto byste při pohybu venku neměli vynechat opalovací krém na obličej.

Co pomáhá na kruhy pod očima?

Krémy na oči obecně mají větší koncentraci účinných látek a takové složení, které umí proniknout menšími póry v této oblasti. Na kruhy pod očima je potřeba používat speciální oční krém proti kruhům, protože ne všechny krémy na oči fungují stejně.

Kromě toho, že očnímu okolí poskytují nezbytnou hydrataci a pokožka je tak hladší a vypnutější, jí umí zajistit i další účinné látky. Ty dokáží pokožku posílit nebo i zesvětlit, díky čemuž jsou kruhy světlejší. Pokud kruhy pod očima doprovází nebo zhoršují pytle pod očima, účinné látky v krému je pomáhají odbourat.

Někdy trvá i půl roku, než se efekt očního krému proti kruhům naplno projeví. Počítejte proto s pravidelným a dlouhodobým používáním, které vaše oční okolí viditelně vylepší.

TOP Oční krémy na kruhy pod očima

Štítek:
Naposledy aktualizováno: 11.05.2022