Dětský šampon

Více informací o kategorii pro vaše lepší rozhodnutí

Filters

 

Značka
Určení
Vlastnosti
Účinek

Zobrazuji všech 14 výsledků

Více informací pro vaše lepší rozhodnutí

Jak vybrat šampon pro děti?

Je vlastně potřeba pořizovat vlastní dětský šampon?

Jste na správném místě, chcete-li znát odpovědi na tyto otázky. Citlivá dětská pokožka si zaslouží šetrnou péči, kterou zvládnete s vhodně vybraným šamponem. Trefit ten správný ale nemusí být lehké. Proto vám nyní pomůžeme zvolit ten nejlepší právě pro vaše dítě.

Potřebují děti svůj vlastní dětský šampon?

Dětská pokožka je několikanásobně tenčí než u dospělých a vyžaduje proto obzvlášť citlivý přístup. Dětem tak nestačí stejné výrobky, jako používají dospělí. Naopak jim ještě můžou uškodit, a kromě podráždění mohou vést i k nepříjemné dermatitidě.  Dětská pokožka hlavy navíc produkuje skoro šestkrát méně mazu než u dospělých, potřebuje proto jinou péči.

Šampony pro dospělé často obsahují syntetickou parfemaci, barviva a konzervační látky, na kterou mohou být děti citlivé. Děti navíc nemají mytí vlasů nijak zvlášť v oblibě. Jedním z hlavních důvodů je, že se jim může dostat voda i šampón do očí a nevhodný šampon je štípe.

Jak často se má šampon pro děti používat?

Při výběru šamponu můžete zvažovat i velikost balení, tedy jak dlouho vám doma dětský šampon vydrží. Proto je dobré vědět, jak často by si měly děti mýt vlasy.

U novorozenců a batolat je to jednoduché, vlasy stačí umýt jednou týdně. Předškoláci si vystačí s mytím každých 7–10 dní. Záleží ale také na tom, jak moc se dítě ušpiní nebo jestli se věnuje nějakému sportu. V tom případě je potřeba častější mytí.

Školákům před pubertou by se měla frekvence mytí vlasů zvýšit na 1–2 x týdně. Děti v pubertě potřebují umýt vlasy několikrát do týdne. Ve všech věkových kategoriích jde o obecná pravidla, mytí je třeba přizpůsobit i podle typu vlasů (u sušších méně často).

Jak vybrat vyhovující dětský šampon?

Abyste vybrali ten nejlepší šampon pro vaše dítě, je potřeba znát typ pokožky na hlavě. Šampony pro děti jsou vyráběné pro různé typy pokožky, které usnadňují celkovou péči o vlasy. Obzvlášť je potřeba pozorně vybírat v případě suché pokožky, kdy šampon poskytne dostatečnou hydrataci a péči.

Samozřejmě je důležitý i typ vlasů, i když děti mají obecně jemné vlasy. Hlavně proto je nutné věnovat pozornost složení. Nemělo by obsahovat žádné dráždivé složky, jako jsou alergeny, parabeny, sulfáty a měl by být bez parfemace. Úplně je potřeba se vyhnout alkoholu. Ideální je neutrální nebo mírně kyselé pH.

Stačí obyčejný dětský šampon nebo je lepší přírodní?

Dětská pokožka hlavy je velmi citlivá a potřebuje proto tu nejlepší péči. I přes ni se do těla dostává spousta látek, které mohou ovlivnit celý vývoj dítěte a jeho další snášenlivost i na kosmetické přípravky. Nemluvě o tom, že špatně vybraný šampón nesvědčí ani dětským vláskům. Nadbytečné používání chemie proto není pro děti vhodné.

Proto jsou pro děti nejlepší přírodní šampony.

Jak se dá přírodní šampon rozpoznat? My v Repekum porovnáváme množství čistě přírodních složek vzhledem k celkovému složení produktu. Doporučujeme proto šampóny pro děti, které dosahují aspoň 50 % přírodnosti.

Tato hodnota je u šamponů hodně vysoká, takže se týká jen malého počtu těch nejlepších produktů. Pro velmi citlivou pokožku jsou ideální šampony s přírodností nad 60 %.