Filters

 

Značka
Určení
Vlastnosti
Účinek

Zobrazuji všech 15 výsledků

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak vybrat dětský šampon?

Abyste vybrali ten nejlepší šampon pro vaše dítě, je potřeba znát typ pokožky na hlavě. Šampony pro děti jsou vyráběné pro různé typy pokožky, které usnadňují celkovou péči o vlasy. Obzvlášť je potřeba pozorně vybírat v případě suché pokožky, kdy šampon poskytne dostatečnou hydrataci a péči.

Samozřejmě je důležitý i typ vlasů, i když děti mají obecně jemné vlasy. Hlavně proto je nutné věnovat pozornost složení. Nemělo by obsahovat žádné dráždivé složky, jako jsou alergeny, parabeny, sulfáty a měl by být bez parfemace. Úplně je potřeba se vyhnout alkoholu.

Jak často se má šampon pro děti používat?

Při výběru šamponu můžete zvažovat i velikost balení, tedy jak dlouho vám doma dětský šampon vydrží. Proto je dobré vědět, jak často by si měly děti mýt vlasy.

U novorozenců a batolat je to jednoduché, vlasy stačí umýt jednou týdně. Předškoláci si vystačí s mytím každých 7–10 dní. Záleží ale také na tom, jak moc se dítě ušpiní nebo jestli se věnuje nějakému sportu. V tom případě je potřeba častější mytí.

Školákům před pubertou by se měla frekvence mytí vlasů zvýšit na 1–2 x týdně. Děti v pubertě potřebují umýt vlasy několikrát do týdne. Ve všech věkových kategoriích jde o obecná pravidla, mytí je třeba přizpůsobit i podle typu vlasů (u sušších méně často).

Proč děti potřebují svůj vlastní dětský šampon?

Šampony pro dospělé často obsahují syntetickou parfemaci, barviva a konzervační látky, na kterou mohou být děti citlivé. Děti navíc nemají mytí vlasů nijak zvlášť v oblibě. Jedním z hlavních důvodů je, že se jim může dostat voda i šampón do očí a nevhodný šampon je štípe.

Dětem tak nestačí stejné výrobky, jako používají dospělí. Naopak jim ještě můžou uškodit, a kromě podráždění mohou vést i k nepříjemné dermatitidě.

Jak Repekum hledá ten nejlepší dětský šampon?

Každý šampon pro děti na našich stránkách prošel datovou analýzou složení, která sleduje skóre zdraví a přírodnost. Skóre zdraví reprezentuje míru bezpečnosti produktu. Přírodnost reprezentuje podíl čistě přírodních látek obsažených v produktu. Jednotlivé produkty také průběžně testujeme naším týmem expertů, čímž vznikají ověřené recenze. V případě, že produkt nebyl zatím recenzován, tak má hodnocení 60 % a je označen hvězdičkou.

To vše dáme dohromady a základě automatizovaného algoritmu vypočteme celkové skóre produktu, které můžete najít u každého produktu. Takto hledáme ten nejlepší dětský šampon.