Dětské vlásky: Jak o ně pečovat?

Naposledy aktualizováno: 13.10.2022

Proč děti potřebují svůj vlastní dětský šampon?

Šampony pro dospělé často obsahují syntetickou parfemaci, barviva a konzervační látky, na kterou mohou být děti citlivé. Děti navíc nemají mytí vlasů nijak zvlášť v oblibě. Jedním z hlavních důvodů je, že se jim může dostat voda i šampón do očí a nevhodný šampon je štípe.

Dětem tak nestačí stejné výrobky, jako používají dospělí. Naopak jim ještě můžou uškodit, a kromě podráždění mohou vést i k nepříjemné dermatitidě.

Jak často se má šampon pro děti používat?

Při výběru šamponu můžete zvažovat i velikost balení, tedy jak dlouho vám doma dětský šampon vydrží. Proto je dobré vědět, jak často by si měly děti mýt vlasy.

U novorozenců a batolat je to jednoduché, vlasy stačí umýt jednou týdně. Předškoláci si vystačí s mytím každých 7–10 dní. Záleží ale také na tom, jak moc se dítě ušpiní nebo jestli se věnuje nějakému sportu. V tom případě je potřeba častější mytí.

Školákům před pubertou by se měla frekvence mytí vlasů zvýšit na 1–2 x týdně. Děti v pubertě potřebují umýt vlasy několikrát do týdne. Ve všech věkových kategoriích jde o obecná pravidla, mytí je třeba přizpůsobit i podle typu vlasů (u sušších méně často).

TOP Dětské šampony

Autor: Richard BB