Jak vybrat deodorant pro své děti?

Jak vybrat deodorant pro děti?

Existuje vůbec něco jako dětský deodorant?

Přesně tyto otázky jsme se pro vás rozhodli zodpovědět. Vybírat deodorant pro děti je ošemetná záležitost, ale s Repekum vám to půjde snadněji a určitě najdete ten správný dětský deodorant.

Je deodorant pro děti potřeba?

Pocení je přirozený proces, kterým se tělo ochlazuje a vylučuje soli, případně další látky. Míra pocení souvisí s počasím, aktivitou, ale také se zdravotním stavem. Některé děti se potí i více než dospělí, avšak do určitého věku není jejich pot cítit. To je dáno vývojem potních žláz, který se dokončuje až v době puberty.

Můžeme tedy rozlišovat pot dvojího typu. Ekrinní potní žlázy produkují pot od narození a vylučují bezbarvou tekutinu, zatímco žlázy apokrinní produkují hustější tekutinu, která je pro bakterie způsobující zápach přívětivější. 

Kdy začít s deodorantem pro děti?

Bránit procesu pocení u malých dětech se nedoporučuje. Výrobky proti pocení často obsahují parfemační složky, alergeny, a tak není potřeba s jejich aplikací začít dříve než v pubertě dítěte. 

Věková hranice, kdy u dítěte začít s deodorantem je však dost individuální. Rozhodně se však nedoporučuje začít dříve než po dosažení šestého roku dítěte a jako ideální doba pro začátek používání deodorantů u dětí se považuje právě puberta. Ta však může u některých nastat již při jejich desátých narozeninách. Někteří rodiče to prostě nemají jednoduché.

Jak vybrat první dětský deodorant?

Při výběru prvních deodorantů je dobré dbát na co nejšetrnější složení, aby se pokožka nevysušovala a zbytečně nezatěžovala. Věnujte ve složení pozornost alergenům jako jsou parfémy, alkoholy a výskyt hliníkových solí. Vámi zvolený produkt můžete nejdříve otestovat zkouškou na předloktí.

Čemu byste ale měli věnovat pozornost je míra pocení. Měli byste zpozornět při nadměrném pocení dětí a konzultovat to raději s pediatrem. 

Je lepší pro děti přírodní deodorant?

Děti jsou stále ve svém fyziologickém vývoji, přičemž jejich vývoj mohou ovlivnit i zdánlivé maličkosti. Mezi takové maličkosti může patřit také kosmetika, kterou používají. Proto jsme přesvědčeni, že by děti neměli používat zbytečnou chemii.

Takže ANO, děti by měly používat přírodní deodoranty.

Ale jak poznat přírodní deodorant pro děti?

My u každého produktu sledujeme poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství látek obsažených v produktu. 

Do doporučených produktů pro děti zařazujeme deodoranty, které mají přírodnost aspoň 75%, to už je dost vysoká hodnota, na kterou dosáhne jen několik produktů.

Jaké dětské deodoranty doporučujeme?

Na základě výše uvedeného jsme vybrali ty nejvhodnější deodoranty pro děti. Náš výběr není založen na marketingových heslech od výrobců, ale na základě datové analýzy složení.

Dětský deodorant by měl být ideálně bez parfemace, bez alkoholu a bez hliníku. Dále by jeho skóre zdraví mělo přesáhnout hodnotu 85 %. To je hodnota, kterou dosáhne pouze přibližně 30 % deodorantů, protože pro naše dítě chceme to nejlepší.

Dále jsem do doporučených deodorantů pro děti zařadili pouze produkty dosahující alespoň 75 % přírodnosti, aby děti nepoužívaly zbytečnou chemii.

TOP Deodoranty pro děti

Jak vybrat dětský deodorant pro kluky?

Spousta kluků chce vonět jako opravdový muž. Bylo by však chybou vybírat deodorant pro kluky pouze podle vůně. Primární funkce deodorantu je totiž blokovat nepříjemný zápach potu, nikoliv vonět na kilometry daleko. Proto se nebojte svému synovi vysvětlit, že deodorant může být klidně i neutrální, tedy bez výrazné vůně.

Vybrali jsme pro takové deodoranty vhodné pro děti, které mají neutrální či mužskou vůni.

TOP Dětské deodoranty pro kluky

Štítek:
Naposledy aktualizováno: 21.05.2022