Deodorant pro děti: Jak správně vybírat?

Pocení je přirozený proces, kterým se tělo ochlazuje a vylučuje soli, případně další látky. Míra pocení souvisí s počasím, aktivitou, ale také se zdravotním stavem. Některé děti se potí i více než dospělí, avšak do určitého věku není jejich pot cítit. To je dáno vývojem potních žláz, který se dokončuje až v době puberty.

Deodorant pro děti tak začíná být potřeba ve chvíli, kdy jejich pot začíná být nepříjemně cítit a tento “zápach” ji může způsobovat společenské problémy.

Kdy začít s deodorantem pro děti?

Věková hranice, kdy u dítěte začít s deodorantem je však dost individuální. Rozhodně se však nedoporučuje začít dříve než po dosažení šestého roku dítěte 

Děti obvykle dospívají (dostávají se do puberty) mezi 9. a 14. rokem života. V této době si začínají více uvědomovat své tělo a může se u nich objevit tělesný pach. Mohou se dokonce za své pocení a zápach. Toto období se jeví jako ideální doba pro začátek používání deodorantů

TOP Dětské deodoranty

Je lepší pro děti přírodní deodorant?

Děti jsou stále ve svém fyziologickém vývoji, přičemž jejich vývoj mohou ovlivnit i zdánlivé maličkosti. Mezi takové maličkosti může patřit také kosmetika, kterou používají. Proto jsme přesvědčeni, že by děti neměli používat zbytečnou chemii.

Takže ANO, děti by měly používat přírodní deodoranty. Ale jak poznat přírodní deodorant pro děti?

My u každého produktu sledujeme poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství látek obsažených v produktu. 

Do doporučených produktů pro děti zařazujeme deodoranty, které mají přírodnost aspoň 80%, to už je dost vysoká hodnota, na kterou dosáhne jen několik produktů.

Jak vybrat dětský deodorant pro kluky?

Spousta kluků chce vonět jako opravdový muž. Bylo by však chybou vybírat deodorant pro kluky pouze podle vůně. Primární funkce deodorantu je totiž blokovat nepříjemný zápach potu, nikoliv vonět na kilometry daleko. Proto se nebojte svému synovi vysvětlit, že deodorant může být klidně i neutrální, tedy bez výrazné vůně.

Vybrali jsme pro takové deodoranty vhodné pro děti, které mají neutrální či mužskou vůni.

Dětské deodoranty pro kluky

Jak vybrat dětský deodorant pro dívky?

U dívek rozhodně zvažte citlivost pokožky. Vybírejte tak deodoranty, které jsou bio nebo přírodní. Tyto deodoranty obsahují vyšší podíl přírodních látek, a proto existuje nižší riziko nevhodné reakce pokožky. Dále vybírejte deodoranty s jemnou vůní. U mladých dívek rozhodně není zapotřebí silná vtíravá vůně.  Vybrali jsme pro takové deodoranty vhodné pro dívky, které mají neutrální či jemnou ženskou vůni.

Dětské deodoranty pro dívky

Důvěryhodné zdroje: 

Healthline: The Top Kid-Safe Deodorants for Sensitive Skin

Tento článek napsal