Deodorant pro alergiky

Filtry

 

Určení
Účinek
  • Zatím neexistují žádné podmínky

Jak vybrat vhodný deodorant pro alergiky?

Projděte si s námi, jak se vyhnout alergii na deodorant. Současně je třeba zmínit, že nejsme tým dermatologů, a tak tento postup neberte jako lékařskou radu.

  1. Vyberte si deodorant podle našeho skóre produktu
  2. Ujistěte se, že vybraný deodorant pro alergiky neobsahuje látky, na které jste citliví
  3. Nově zakoupený produkt zkuste nejprve na předloktí a pozorujte změny

Jaké jsou nejčastější projevy alergie na deodorant?

Mezi nejčastější alergické reakce na deodoranty může patřit zčervenání kůže, olupující se kůže a vyrážky, pálení a svědění a v nejhorších případech i puchýře nebo pupínky. Nežádoucí reakce na tyto přípravky se nemusí objevit okamžitě, ale mohou být projevem dlouhodobého užívání.

Jaké jsou obvyklé alergeny v deodorantech?

Propylenglykol

Jednou z těchto látek může být také propylenglykol, což je uměle vytvořený alkohol, který se získává z ropy nebo rostlinných zdrojů. Jeho funkcí je zabraňovat vysychání produktu a má schopnost na sebe vázat vodu. V kosmetice se může objevovat i v koncentraci 98 %, ale už při 2 % koncentrace může podráždit pokožku a u té citlivé může vyvolat alergickou reakci, kopřivku nebo kontaktní dermatitidu. Alergie na propylenglykol není žádná výhra.

Má typ aplikace deodorantu vliv?

Pokud je vaše alergie výraznější při vdechnutí, než při použití na pokožku, tak preferujte tuhé, kuličkové či krémové varianty a vyhýbejte se sprejové variantě. Sprej totiž vytváří aerosol, jehož vedlejším následkem může být vdechnutí, a to nechcete. Proto by se měl deodorant dostat do styku jen s pokožkou, nikoliv s vaším dýchacím ústrojím.