Deodorant krystal

Zajímavou variantou je deodorant krystal, protože zpravidla obsahuje jen jednu ingredienci, kterou je antibakteriální minerální sůl (Potassium Alum). Deodorant krystal vám opravdu dlouho vydrží a můžeme najít také pod označením deodorant kamenec, respektive přirozený deodorant.

5 nejlepších produktů podle Repekum

Všechny produkty

Filters

 

Značka
Určení
Účinek
  • There are no terms yet

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak deodorant krystal funguje?

Kamenec se v jihovýchodní Asii používá jako deodorant již stovky let. V západních kulturách se deodorant krystal stal populárnějším v posledních 30 letech. Sůl v krystalovém deodorantu pomáhá ničit bakterie, které způsobují zápach z podpaží. I když se stále můžete potit, zápach se může snížit nebo odstranit.

Jak používat deodorant krystal?

Deodorant krystal můžeme najít v nekolika podobách (kulička, sprej nebo tuhý) a jeho konzistenci odpovídá také jeho způsob aplikace.

Nejlepší doba pro aplikaci deodorantu je hned po sprchování nebo koupání, kdy máte podpaží čerstvě umyté a ještě mírně vlhké. Na začátku vás může zklamat jeho menší účinnost. Je ale potřeba brát na vědomí fakt, že pokožka si na tento typ deodorantu musí déle zvykat a potom by měl fungovat parádně.

Proč používat krystalový deodorant?

Krystalový deodorant má zpravidla velice jendoduché složení, takže jeho používáním se můžete vyhnout celé řadě syntetických látek, které se nacházejí v běžných deodorantech.

Jak Repekum hledá ten nejlepší deodorant krystal?

Každý deodorant krystal na našich stránkách prošel datovou analýzou složení, která sleduje skóre zdraví a přírodnost. Skóre zdraví reprezentuje míru bezpečnosti produktu. Přírodnost reprezentuje podíl čistě přírodních látek obsažených v produktu. Jednotlivé produkty také průběžně testujeme naším týmem expertů, čímž vznikají ověřené recenze. V případě, že produkt nebyl zatím recenzován, tak má hodnocení 60 % a je označen hvězdičkou.

To vše dáme dohromady a základě automatizovaného algoritmu vypočteme celkové skóre produktu, které můžete najít u každého produktu. Takto hledáme ten nejlepší deodorant krystal.

Důvěryhodné zdroje:

[1] Healthline: How Does Crystal Deodorant Work and Does It Have Any Side Effects?