Čištění pleti: Co můžete použít?

Existuje mnoho různých přípravků, které můžete použít k čištění pleti. My vám je představíme a vy si můžete vybrat podle svých preferencí.

Čistící balzám na obličej

Čistící balzám se aplikuje na navlhčenou pokožku a jemně se vmasíruje do pleti kruhovými pohyby. Po aplikaci se balzám opláchne teplou vodou.Čistící balzám obsahuje většinou přírodní složky, jako jsou rostlinné oleje nebo máslo, které pomáhají vyčistit pokožku a udržet ji vláčnou a hydratovanou.

TOP Čistící balzámy na obličej

Čistící gel na obličej

Čistící gel na obličej je produkt na bázi vody. Má lehčí konzistenci než mýdlo, a proto je vhodný pro citlivou pokožku. Většinou má však vyšší pH. Čistící gel na obličej se aplikuje na navlhčenou pleť a poté se smývá.

TOP Čistící gely na obličej

Čistící olej na pleť

Čistící olej na pleť většinou čistí více do hloubky. Je vhodným přípravkem pro odlíčení voděodolného make-upu. Využít můžete jednodruhové oleje i jejich směsi. Čistící olej na pleť je vhodný spíše pro suchou pleť. Aplikuje se na navlhčenou pleť a poté se smývá teplou vodou.

TOP Čistící oleje na pleť

Čistící pěna na obličej

Čistící pěna na obličej se aplikuje na navlhčenou pokožku a má jemnou konzistenci. Po aplikaci se z pokožky smývá. Pozornost je potřeba věnovat látkám, které pěnu vytváří.

TOP Čistící pěny na obličej

Čistící pleťová voda

Čistící pleťová voda odstraňuje zbytky nečistot a aplikuje se po čištění pleti. Současně připravuje pokožku pro nanesení dalších kosmetických přípravků. Věnujte pozornost obsahu alkoholu, ten totiž pokožku vysušuje.

TOP Čistící pleťové vody

Čistící pleťové mléko

Čistící pleťové mléko se hodí především pro citlivou nebo suchou pleť. Může obsahovat zklidňující, pečující a hydratační ingredience. Má podobné složení jako čistící emulze, obsahuje tedy oleje a vodu.

TOP Čistící pleťová mléka

Mýdlo na obličej

Mýdlo na obličej je často spojováno s vysušováním pleti. Pokud však vhodně vybíráte, tak k tomu vůbec nemusí nastat. Mýdlo na obličej vám zpravidla dlouho vydrží, protože obsahuje jen tuhé složky.

TOP Mýdla na obličej

Tento článek napsal