NaTrue

Certifikát NaTrue zaručuje, že při výrobě produktu byly použity výhradně přírodní složky a také že výroba proběhla s ohledem na životní prostředí, včetně ekologicky šetrného balení. Známka NaTrue rozděluje použité ingredience do tří kategorií, které jsou rozlišeny ve výčtu surovin hvězdičkami. Hvězdičky v logu samotném zase označují podíl bio složek. Všechny podmínky se kontrolují jednak papírově, tak přímo ve výrobě. Certifikát je udělován pouze na dva roky.

Hvězdičky u jednotlivých látek v seznamu složení je rozdělují do tří skupin. Přírodní = jedna hvězdička, tedy takové látky, které jsou získané z přírody, skoro přírodní = dvě hvězdičky, to jsou látky získané z přírody s možným využitím chemických reakcí a přírodně identické látky = tři hvězdičky, látky se podobají přírodním, ale jsou vytvořeny chemickou reakcí typicky jde o anorganické pigmenty či látky pro konzervaci. Všechny složky použité při výrobě musí být přírodního původu či v bio kvalitě.

Hvězdičkami jsou rozlišeny i jednotlivá loga, stupně, této certifikace, kde každá má svá specifika. Jedna hvězdička v logu = přírodní kosmetika, dvě hvězdičky = přírodní kosmetika s podílem 70 % bio složek, tři hvězdičky = biokosmetika s 95 % ingrediencí v bio kvalitě. Pro všechny, ale platí že neobsahují silikonové oleje nebo jejich deriváty, syntetickou parfemace či barviva, ropné deriváty jako parafín, PEG, vazelínu, -propyl-, -alkyl- atd., geneticky modifikované složky GMO (dle předpisů EU), konečný výrobek či jeho přísady nejsou ošetřeny ozařováním nebo testovány na zvířatech.