Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak v Repekum definujeme bio šampon?

Bio šampon by neměl obsahovat parfemaci, protože parfemace je velmi často syntetického původu. Dále by bio deodorant neměl obsahovat alkohol, protože také alkohol není čistě přírodní látka, ale pouze derivát přírodních látek. Rozhodně by také neměl obsahovat sulfáty, parabeny a silikony. Abychom nějaký šampon mohl označit jako BIO, tak musí také obsahovat minimálně 60 % čistě přírodních látek a na takové hodnoty dosáhne opravdu jen pár šamponů

Klidně berte naši definici bio šamponu s rezervou. Rozhodně to není jediná správná definice. Prostě jsme se jen snažili vám zjednodušit výběr dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí.

Co vlastně znamená bio?

Označení BIO se nejčastěji používá v zemědělství a potravinářském průmyslu. Za Bioprodukt tak můžeme označit produkt rostlinného nebo živočišného původu, který pochází z ekologického hospodářství.

V oblasti kosmetiky je to však složitější, protože kosmetické produkty jsou pouze výjimečně vyrobeny pouze z čistě přírodních látek, u kterých můžeme sledovat ekologický způsob produkce. My provádíme datovou analýzu složení jednotlivých kosmetických produktů a můžeme říci, že jsme zatím neobjevili žádný šampon vyroben 100 % z čistě přírodních látek.

A když šampon obsahuje také syntetické látky, tak je velmi složité u těchto syntetických látek pevně určit ekologický způsob produkce.