Filtry

 

Značka
Určení
Vlastnosti
Účinek
  • Zatím neexistují žádné podmínky

Průvodce výběrem správného produktu

Jak v Repekum definujeme bio deodorant?

Bio deodorant by neměl obsahovat parfemaci, protože parfemace je velmi často syntetického původu. Dále by bio deodorant neměl obsahovat alkohol, protože také alkohol není čistě přírodní látka, ale pouze derivát přírodních látek. Rozhodně by také neměl obsahovat tolik skloňovaný hliník, parabeny a propylen glykol. Abychom nějaký deodorant mohl označit jako BIO, tak musí také obsahovat minimálně 80 % čistě přírodních látek a na takové hodnoty dosáhne opravdu jen pár deodorantů.

Klidně berte naši definici bio deodorantu s rezervou. Rozhodně to není jediná správná definice. Prostě jsme se jen snažili vám zjednodušit výběr deodorantu dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí.

Co vlastně znamená bio?

Označení BIO se nejčastěji používá v zemědělství a potravinářském průmyslu. Za Bioprodukt tak můžeme označit produkt rostlinného nebo živočišného původu, který pochází z ekologického hospodářství.

V oblasti kosmetiky je to však složitější, protože kosmetické produkty jsou pouze výjimečně vyrobeny pouze z čistě přírodních látek, u kterých můžeme sledovat ekologický způsob produkce. My provádíme datovou analýzu složení jednotlivých kosmetických produktů a můžeme říci, že jsme zatím neobjevili žádný deodorant vyroben 100 % z čistě přírodních látek.

A když deodorant obsahuje také syntetické látky, tak je velmi složité u těchto syntetických látek pevně určit ekologický způsob produkce.