Bezoplachový kondicionér

Vlasy jsou neustále zatěžované česáním, při spaní, fénováním i působením počasí. Potřebují proto bonusovou péči, kterou umí poskytnout právě bezoplachový kondicionér. Dodává vlasům extra vlhkost, chrání je před poškozením a bezvadně usnadňuje rozčesávání nepoddajných vlasů. Pokud jste se setkali s názvem leave-in kondicionér, tak se jedná jen o anglický název bezoplachového kondicionéru.
Více o kategorii - Bezoplachový kondicionér

5 nejlepších produktů podle Repekum

S čím bezoplachový kondicionér pomáhá?

Bezoplachový kondicionér je vhodný pro všechny typy vlasů, ale obzvlášť z něj mají prospěch suché, poškozené a krepaté vlasy.

Nedostatečná vlhkost ve vlasech vede k tomu, že jsou náchylné k poškození, lámání a roztřepeným konečkům. Stejně tak povětrnostní podmínky, barvení nebo pevné účesy vlasy vyčerpávají. Bezoplachový kondicionér vlasům dodává nejen potřebnou vlhkost, ale chrání je i jako štít před nepříznivými vlivy.

Použití bezoplachového kondicionéru na vlasy je také skvělé jako ochrana před teplem v případě, kdy si vlasy třeba žehlíte nebo vlníte.

Jaký je rozdíl mezi oplachovým a bezoplachovým kondicionérem?

Hlavní rozdíl mezi bezoplachovým a oplachovým kondicionérem spočívá ve způsobu jejich použití.

Oplachový kondicionér se používá těsně po šamponu, který vlas otevírá. Kondicionér se pak postará o pokrytí vlasu a vyplnění vlasové kutikuly, díky čemuž se vlasy posilují a zlepšuje se jejich poddajnost.

Bezoplachové kondicionéry jsou dalším krokem péče, která se postará o uzamčení vlhkosti uvnitř vlasu. Výrazně tak ulehčuje péči o vlasy, protože jim dodává na pružnosti a poddajnosti při úpravě. Liší se i struktura obou typů kondicionérů. Zatímco oplachový je hutnější, vlasy víc zatěžuje a musí se proto vypláchnout, bezoplachový kondicionér má lehčí složení.

Jak používat a nanášet bezoplachový kondicionér?

Bezoplachový kondicionér na vlasy můžete nanášet buď na vlhké vlasy, jemně vysušené ručníkem, nebo i do suchých vlasů. Je lepší celou aplikaci provádět šetrně, abyste si vlasy zbytečně nezacuchali nebo nevytrhali. Vetřete menší množství kondicionéru do délky vlasů a snažte se nevynechat žádné úseky. Pro jemnější vlasy je potřebné menší množství než u těch silných.

Poté vlasy jemně pročešte prsty nebo hřebenem se širokými zuby. Hlavně u vlhkých vlasů je dobré být po nanesení opatrnější a postupovat pomalu. Poté už můžete vlasy nechat uschnout nebo si je upravit tak, jak jste po mytí zvyklí. V případě potřeby můžete bezoplachový kondicionér používat i denně. Jen je nutné dát pozor v případě, kdy po používání se vlasy víc mastí nebo jsou zplihlé. Pak jej používejte méně často.

Jaké složení by měl mít bezoplachový kondicionér?

Bezoplachový kondicionér by měl odpovídat vašemu typu vlasů i tomu, pro jaký účel jej používáte (například ochranu před teplem).

Dále byste se měli snažit vybírat produkty, které v sobě nemají nadbytečnou chemii (jako parabeny a sulfáty). Hlavně silikony jsou nežádoucí, protože při dlouhodobém používání vlas nepropustně obalí a nepustí k němu potřebné živiny.

Bezoplachový kondicionér by měl obsahovat vitamíny E a F (vyživují a obnovují) a skupiny B (hydratují a dodávají elasticitu). Povrch vlasů je potom krásně uhlazený a chráněný před povětrnostními vlivy. Díky tomu jsou vlasy i na pohled zdravější, lesklejší a snadněji se rozčesávají.