Balzám po holení

Balzám po holení se používá k ošetření pokožky po holení. Obsahuje složky, které pomáhají zmírnit svědění, zarudnutí a podráždění pokožky.

Další kategorie
Filtrování
Filtry
Určení

Vhodnost

Neobsahuje

Značka


Jak si vybrat balzám po holení?

Vybrat správný přípravek po holení je klíčové z několika důvodů. Kvalitní produkt po holení by měl poskytovat potřebnou hydrataci, protože samotné holení může odstranit přirozené oleje z pokožky. Dále by měl obsahovat složky s protizánětlivými vlastnostmi, které pomáhají uklidňovat pokožku a minimalizovat podráždění způsobené holením.

Vybírejte podle pohlaví

Většina balzámů po holení je cílená na muže, ale existuje také několik unisex variant, které jsou vhodné také pro ženy. Balzámy po holení pro muže a ženy se často liší pouze vůní.

Vybírejte podle cílové skupiny

Pokud preferujete veganské produkty, tak si určitě vyfiltrujte pouze ty balzámy po holení, které jsou určeny pro vegany, protože celá řada produktů obsahuje včelí vosk za účelem hydratace a zjemnění. Včelí vosk však lze nahradit rostlinnou variantou například kokosovým nebo jojobovým olejem.

Vybírejte podle vlastností

Přírodní balzám po holení musí podle nás obsahovat alespoň 80% čistě přírodních látek. A to je opravdu hodně.

Vyhněte se nežádoucím složkám

V případě balzámu po holení si můžete dát pozor především na alkohol a parfemaci. Nejedná se o škodlivé látky. Spíše jde o vaše preference, zda tyto látky ve svém balzámu po holení chcete.

Alkohol v balzámu po holení má několik funkcí (antiseptický účinek, ochlazující efekt, rychlé vsakování), které možná po balzámu po holení chcete. Je však důležité zdůraznit, že alkoholy mohou být také potenciálně vysušující. Pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, mohou produkty s vysokým obsahem alkoholu způsobit nepříjemné pocity nebo nadměrné vysoušení. V takovém případě byste mohli preferovat balzámy po holení s nižším obsahem nebo bez alkoholu.

Vkládání parfemace do balzámu po holení slouží několika účelům. Za prvé, přidání příjemné vůně do výrobku může zlepšit celkový zážitek z používání. Někteří jedinci však mohou být citliví na silné parfémy nebo esenciální oleje, a proto mohou preferovat produkty s jemnější vůní nebo zcela bez parfemace.

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.