Balzám na rty

Balzámy na rty slouží pro ochranu, hydrataci a zmírnění suchosti rtů. Zpravidla obsahují vyživující složky, které zabraňují tvorbě trhlinek a poškození pokožky rtů.

Další kategorie
Filtrování
Filtry
Určení

Vhodnost

Vlastnosti

Účinek

Neobsahuje

Jak si vybrat balzám na rty?

Stejně jako o jinou část těla je potřeba pečovat i o rty, které čelí mnoha nepříjemnostem a balzám na rty je nejoblíbenějším produktem, který se v péči o rty používá. Jak jej správně vybrat?

Vybírejte podle pohlaví

Většina balzámů na rty je vhodných pro použití jak pro muže, tak pro ženy. Balzámy na rty pro ženy mohou rtům dodávat výraznější barvu nebo odlesk, který není u mužů žádoucí. Také se balzámy na rty pro ženy mohou lišit svojí vůní.

Vybírejte podle cílové skupiny

Pokud preferujete veganské produkty, tak si určitě vyfiltrujte pouze ty balzámy na rty, které jsou určeny pro vegany, protože celá řada produktů obsahuje včelí vosk za účelem hydratace a zjemnění. Včelí vosk však lze nahradit rostlinnou variantou například kokosovým nebo jojobovým olejem.

Dále si můžete vyfiltrovat balzámy na rty pro děti. Takové balzámy zpravidla neobsahují kontroverzní složky a mají obvykle jemnou texturu, která se snadno nanáší na dětské rty a není příliš mastná. To umožňuje dětem používat balzám na rty samostatně. Balzámy na rty pro děti jsou také často ochucené, aby děti měly větší chuť balzám používat.

Vybírejte podle vlastností

Balzám na rty může být přírodní nebo s UV filtrem.

Přírodní balzám na rty musí podle nás obsahovat alespoň 80% čistě přírodních látek. A to je opravdu hodně.

Balzám na rty s UV filtrem chrání rty proti podráždění, vysoušení a popraskání následkem vlivů okolního prostředí, přičemž také chrání pokožku rtů proti UV záření.

Vybírejte podle účinku

Podle účinku můžeme definovat tónovací balzám na rty, který dokáže kromě hydratace a péče o rty také zahalit vaše rty do požadovaného odstínu.

Vyhněte se nežádoucím složkám

V případě balzámu na rty si můžete dát pozor především na alkohol a parfemaci. Nejedná se o škodlivé látky. Spíše jde o vaše preference, zda tyto látky ve svém balzámu na rty chcete.

Dopřejte si extra složku

Pokud chcete vyzkoušet balzám na rty s nějakou speciální složkou, tak si u nás můžete vyfiltrovat balzámy na rty s koenzymem Q10.

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.