Antibakteriální mýdlo

Antibakteriální mýdlo obsahuje látky, které přímo narušují membránu virů a bakterií, čímž je ničí a ruce zbaví škodlivých látek v podobě nežádoucích bakterií a virů.

Nejlepší produkty podle Repekum

Všechny produkty

Filtry

 

Značka
Určení
Vlastnosti
Účinek

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Průvodce výběrem správného produktu

Jak funguje antibakteriální mýdlo?

Mýdlo v tuhé i tekuté podobě funguje díky interakci s vodou. Molekuly mýdla se po napěnění navazují na nečistoty, které s sebou odnáší voda po spláchnutí. Princip fungování tohoto kosmetického přípravku je vždy stejný. Antibakteriální mýdlo navíc obsahuje látky, které přímo narušují membránu virů a bakterií, čímž je ničí a ruce zbaví škodlivých látek o něco spolehlivěji.

Jak vybrat antibakteriální mýdlo?

Při výběru antibakteriálního mýdla je důležité dbát na jeho čistící účinek a zároveň šetrnost k pokožce. Obecně platí, že mýdlo by nemělo mít příliš vysokou hodnotu pH a obsahovat zbytečné množství chemických látek. Umělá barviva a parfemace nás bakterií nezbaví, a ještě dráždí jemnou kůži na dlaních.

Hledáme proto mýdlo, které si s bakteriemi a viry poradí pomocí přírodních látek. Nejen v antibakteriálním mýdle na ruce skvěle fungují částice mikrostříbra, výtažky z bylinek nebo různé esenciální a přírodní oleje. Při častém mytí zanechá pokožku krásně hebkou například kokosový nebo konopný olej.